Naujienos

ATVELYKIO ŠVENTĖ KLAIPĖDOJE

2023 04 06

Klaipėdos etnokultūros centras balandžio 16 d. 13.00 val. kviečia į Atvelykio šventę (vaikų Velykėles), vyksiančią Klaipėdos senamiestyje: Meno kieme (Daržų g. 10), Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme (Bažnyčių g. 4) ir Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje (Vežėjų g. 4).

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po Šv. Velykų. Todėl tradicinėje vaikų Velykėlių šventėje lauksime tėvelių su vaikais, senelių su anūkais, krikštatėvių ir visų kitų, norinčių turiningai praleisti sekmadienio popietę. Ką veiksime? 

Šventė vyks trijuose, vienas šalia kito esančiuose, kiemuose, dėl to bus galimybė pereiti per juos visus ir smagiai papramogauti. Kviesime žaisti tradicinius žaidimus, išbandyti virvės tvirtumą ir kojų stiprumą - eiti su kojūkais, o taip pat išbandyti ir garsius ritmo žaidimus. Lauksime susidomėjusių vabzdžių viešbučiais – edukacijos metu sužinosime kaip ir iš ko jie yra gaminami, kaip naudojami. Taip pat kviesime iš šieno susukti paukštuką, pasigaminti augalų įspaudus bei susipažinti su triušiukais ir poniais. Atvelykio šventė negali būti pilnavertiška be kiaušinių, tad  turėsite puikią progą nusimarginti kiaušinius tradiciniais raštais, o mažuosius dalyvius spalvinti medinius kiaušinius. Nepamirškite išsaugoti margučių po Šv. Velykų ir juos atsineškite į margučių ridenimo varžytuves. 

Matyt, nereikia sakyti, kad tokioje šventėje būtinai supsimės, šoksime ir dainuosime, o pavasariška nuotaika dalinsis vaikų folkloro kolektyvai. Atvelykyje dalyvaus ir gamtininkas, fotografas, knygų autorius Selemonas Paltanavičius, kuris susitikimo metu primins apie ne tik didelius, bet ir gerus darbus gamtai.

Taigi, laukia daug linksmybių, skirtų visai šeimai. 

Iki susitikimo Atvelykio šventėje!

 

 Šventės rengėjas Klaipėdos etnokultūros centras

Atvelykis_FB_1920x1080-2-506ed05d5b483b7e559613fafea60dba.jpg