Naujienos

ANTRASIS LIETUVOJE SERTIFIKUOTAS NACIONALINIS KULTŪROS KELIAS „VĖTRUNGIŲ KELIAS“

2023 04 27
Prieš dešimt metų Šilutės kultūros ir pramogų centras pradėjo organizuoti kultūros kelią - „Vėtrungių kelias“, kuris dabar tapo antruoju sertifikuotu nacionaliniu kultūros keliu Lietuvoje. Šis kelias skatina žmones pažinti etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, o jo tikslas yra pristatyti ir palaikyti jūrinio ir pamario kultūros paveldą bei tradicijų tęstinumą.
 
Jūrinė ir pamario kultūra apima veiklas, susijusias su laivyba tradiciniais, istoriniais laivais, laivybos, žvejybos pažinimu, jūreivystės istorija, unikalaus gamtinio ir urbanistinio kraštovaizdžio atskleidimu. Taip pat jūrinė ir pamario kultūra apima kultūros ir meno veiklas, kurios įsikvepia ir interpretuoja unikalią kranto, vandens ir vėjo dermę.
Kultūros kelio svarbiausias tikslas, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų atrastų etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, kaip unikalų jūrinį ir persmelktą pamario kultūros kraštą. Šio kultūros kelio indėlis į nacionalinę paveldo skaidą ir tradicijų puoselėjimą yra svarus ir tvarus, nes prisideda atgaivinant, puoselėjant ir plėtojant istorinius, kultūrinius ir gamtos paveldo objektus bei paslaugas.
 
2023 m. „Vėtrungių kelias“ sezonas prasidės birželio 26 d. ir bus orientuotas į Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, o pagrindiniai šio sezono simboliai – švyturiai ir viskas, kas susiję su vandens tematika.
Daugiau informacijos apie „Vėtrungių kelias“ galima rasti socialiniuose Facebook ir Instagram „Vėtrungių kelias“ tinkluose ir internetinėje svetainėje www.ventrungiukelias.lt
KELIAUK ATRASK PAŽINK (2)-d85fd87a0b0d24294c07a4858b427096.png