Leidyba
CD "Liuteronų laidotuvių giesmės"

Per paskutinius ketverius metus Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro sambūris "Audenis" (vad. Valerija Jankūnaitė) aktyviai muzikuoja su ryškiausiu Lietuvos džiazo pianistu Sauliumi Šiaučiuliu.  Nenuspėjamai intuityvios, emocionaliai ir logiškai įtaigios improvizacijos Klaipėdos krašto dainų melodijomis paskatino dar kartą grįžti prie liuteronų laidotuvių giesmių, kurios suskambo tarsi naujoje erdvėje, neprarasdamos autentiškumo.

 

 

Skaityti daugiau...
 
CD „VESTUVINĖS DAINOS“

 

 

Kompaktinėje plokštelėje skamba senosios vestuvinės dainos iš Ch. Barčo rinkinio ,,Dainų balsai“ bei monografijos ,,Lietuvininkų žodis“,  kai kur subtiliai įsiterpiant tradiciniams ir atkurtiems šio krašto instrumentams. Neatsitiktinai šalia dainų klausytojas išgirs ir keletą tipiškų instrumentinių kūrinių – maršą, polką, valsą, fokstrotą, kurie iki šių dienų griežiami vestuvių metu ir yra gana populiarūs. Gal ir senosios Mažosios Lietuvos vestuvinės dainos savitu skambesiu, naujomis interpretacijomis galėtų pritapti ir naujai atgimusios įsilieti į šių dienų vestuvių apeigas.

 

 

Skaityti daugiau...
 
CD „KLAIPĖDOS KRAŠTO DAINOS“, „ADVENTO-KALĖDŲ DAINOS“

 

 

Leidinį sudaro dvi garso plokštelės. Pirmoje garso plokštelėje skamba folkloro sambūrio „Audenis“ atliekamos Klaipėdos krašto dainos, antroje – Klaipėdos krašto Naujųjų metų giesmė ir advento-Kalėdų dainos, apipintos Sauliaus Šiaučiulio džiazo improvizacijomis. Paskutinius penkerius metus „Audenis“ dainuoja Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto dainas, kurios yra savitos ir įdomios savo skambėjimu bei elegantiškai grakščia melodija. Pianisto Sauliaus Šiaučiulio improvizacijos ir Klaipėdos krašto dainos suskamba tarsi kitoje erdvėje, neprarasdamos autentiškumo ir savitumo.

 

Skaityti daugiau...
 


Etnokultūros centras