Kuršiukai

Kuršiukai

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio vadovai Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirdas

„Kuršiukai" susibūrė 1992 m. 2001-aisiais kolektyvas tapo geriausiu Lietuvos vaikų folkloro ansambliu ir apdovanotas „Aukso paukšte".
Įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas drauge atranda tradicinio muzikavimo, dainavimo, šokio ir žaidimų paslaptis. Beveik visi išmoksta groti bent vienu tradiciniu muzikos instrumentu. Ansamblio repertuarą sudaro Klaipėdos krašto ir kitų Lietuvos etnografinių regionų instrumentinė muzika, smulkioji tautosaka, dainos, šokiai, rateliai.

Ansamblis aktyviai dalyvauja Klaipėdos miesto, regiono šventėse ir reprezentaciniuose renginiuose, Lietuvos dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Per paskutinius penkerius metus „Kuršiukai" dalyvavo folkloro festivaliuose Lenkijoje, Suomijoje,  Rusijoje, Vokietijoje ir Kroatijoje.

„Kuršiukai" puikiai pasirodė ir buvo apdovanoti ne viename nacionaliniame tradicinės muzikos/liaudies kūrėjų konkurse (Tramtatulis 2016, 2018; Griežkit skripkos 2019). 2018 m. „Kuršiukai" įrašė tradicinių dainų ir šokių muzikos CD „Kuršiukai".

Kuršiukai visuomet laukia prisijungiant susidomėjusių vaikų ir mokyklinio amžiaus jaunuolių.

 
 

Galerija