Alkiukai

Alkiukai-64a53ec1c981ce4f86fde3ebab6200d1.jpg

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Alkiukai“ įkurtas 1994 m. Jo idėja kilo iš šeimų folkloro ansamblio „Alka“. Kadangi kolektyvo dalyviai į repeticijas vesdavosi savo vaikus, nuspręsta suburti atskirą vaikų ansamblį. Iki šių dienų „Alkiukai“ išlaikė šeimų kolektyvo tradiciją, nes ir dabar dauguma jų – broliai, sesės nuo 4 iki 18 metų. Ansamblį įkūrė ir vadovauja Elena Šalkauskienė, 2016 m. prisidėjo Ingrida Žmijauskienė.

Kolektyvo repertuare vyrauja Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos regiono dainos, šokiai, tradicinė instrumentinė muzika. Per 30 gyvavimo metus „Alkiukai“ parengė daug įdomių teminių programų: „Martynas papartynas“, „Mažas mūsų ratelis“, „Čyru vyru pavasaris“, „Klaipėdužėj girdėjos“, „Apie žuvis ir vandenį“ ir kt. Ansamblio vaikai kryptingai mokomi ne tik dainuoti, šokti, groti, bet ir supažindinami su papročiais, tradiciniais amatais, švenčia kalendorines šventes.

Įvertinimai

Alkiukai“ nuolat kviečiami pristatyti Mažosios Lietuvos folklorą įvairaus pobūdžio renginiuose: Lietuvos dainų šventėse, etninės kultūros stovyklose „Vėlungis“, vaikų folkloro festivaliuose: „Aš pasėjau veina popa“, „Ant smilgelės krantelio“, tarptauriniuose folkloro festivaliuose: ,,Skamba skamba kankliai“, ,,Sėlos muzikantai“ ir kt. Ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniuose festivaliuose Ukrainoje, Čekijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Latvijoje. „Alkiukų“ muzikantai, puikiai griežiantys įvairiais instrumentais, ne kartą tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ diplomantais ir laureatais. 2021 m. „Alkiukai“ įvertintas kaip geriausias vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ir jam įteiktas aukščiausias šalies mėgėjų meno apdovanojimas „Aukso paukštė“.